Versenyek

..............................................................................................................................................................................................................................................................................

Német levelezőverseny: Spiel und Gewinn!

- Erste Schritte: 2 fős csapat (6. évfolyam)

 - Anfänger: 3 fő egyéniben 7 fő csoportosan

Angol levelezőverseny: Play and Win!

-Starter: négy darab 2 fős csapat (4. évfolyam)

négy fő egyéni versenyző (4. évfolyam)

-Kids: egy 2 fős csapat (5. évfolyam)

egy 3 fős csapat (5. évfolyam)

egy fő egyéni versenyző (5. évfolyam)

-Junior: egy fő egyéni versenyző (5. évfolyam)

..............................................................................................................................................................................................................................................................................

Eredményeink

..............................................................................................................................................................................................................................................................................

Spiel und Gewinn!

A négyfordulós német levelező verseny Für Anfänger kategóriájában Bálint Adrienn és Höchst Karolin 6.b osztályos tanulók a 43 versenyzőből 10. helyezést értek el.

..............................................................................................................................................................................................................................................................................

Kerületi Informatika Alkalmazói Verseny

I. hely – grafika kategória

III. hely – grafika kategória

II. hely – táblázatkezelés kategória

I. hely – szövegszerkesztés kategória

II. hely - szövegszerkesztés kategória

I. hely – prezentációkészítés kategória

.................................................................................................................................................................................................................................................................................

Vizuális kultúra

„MARADÉK NÉLKÜL RAJZPÁLYÁZAT 2020”

A pályaművekben a tanulók az élelmiszerpazarlás témáját többféleképpen is bemutathatták.
A pályázaton 5. évfolyamos tanulóink közül 10 fő vett részt. Minden tanuló bejutott a közönség szavazásra, ezért dicséret csomagot fognak kapni.

................................................................................................................................................................................................................................................................................

Német nyelvből az egész tanévet felölelő országos, alsó tagozatosoknak meghirdetett

négyfordulós „Böngész” versenyen egyéni formában második és harmadik helyezést értek el a negyedik
osztályosok A csoportos versenyen.Az egész tanévet felölelő országos, felső tagozatosoknak és középiskolásoknak meghirdetett
négyfordulós „Spiel und Gewinn!” – Erste Schritte szinten meghirdetett nyelvi és műveltségi levelező versenyen vettek részt csoportos
formában nyolcadik osztályos tanulók. A résztvevők száma 59 volt, akik közül a második helyezést ért el két nyolcadik évfolyamos diákunk.

.................................................................................................................................................................................................................................................................................

Angol nyelvből

az egész tanévet felölelő országos, négyfordulós „Play and Win! – Kids szinten meghirdetett
nyelvi és műveltségi levelező versenyen vettek részt csoportos formában ötödik osztályos tanulók. A 51 nevező csapat
közül a tizenötödik helyezést ért el két 6.a osztályos tanulónk.

.................................................................................................................................................................................................................................................................................

Történelem tantárgyból

Kerületi történelemi csapatverseny az 1956-os forradalom és szabadságharc tiszteletére:
a „Mórás” diákok ezen a versenyen is I. helyezést értek el.
A Kertvárosunk Értékeiért Egyesület történelemversenye Hunyadi Mátyásról, melyen három tanulónk is díjazott lett.

.................................................................................................................................................................................................................................................................................

Magyar irodalom és magyar nyelvtan tantárgy

Újdonságként számolhatunk be a Centenáriumi Iskola idén szervezett kerületi versenyéről a magyar kultúra napja alkalmából.
Ezen a versenyen a 7-8. évfolyamot iskolánk két tanulója képviselte sikeresen. Második helyezést értek el!

A Kazinczyról elnevezett „Szép beszéd” versenyen nyolcadikos diákunk kerületi első helyezett lett.
.................................................................................................................................................................................................................................................................................

Földrajz

A Teleki Pál Kárpát-medencei földrajz-földtan verseny a Magyar Természettudományi Társulat szervezésében. XVI.
kerületi fordulón a 7. évfolyamosok negyedik, ötödik és hetedik, a 8. évfolyamosok első és második és harmadik helyezést
értek el. A fővárosi forduló április 8-án elmaradt, pótlása szeptember 12-én lesz, azonban annak ellenére,
hogy végzősök, a továbbjutott tanulók vállalták a szeptemberi indulást.
.................................................................................................................................................................................................................................................................................

Böngész verseny 2. 3. hely (4.b)

.................................................................................................................................................................................................................................................................................

Körösök Menti Levelezős verseny 2. hely (4.a)

.................................................................................................................................................................................................................................................................................

Körösök Menti Levelezős verseny 3. hely (4.c)

.................................................................................................................................................................................................................................................................................

Kerületi mezei futóverseny 2. hely (4.a)

.................................................................................................................................................................................................................................................................................

Kerületi focikupa 1. hely (4.c)

.................................................................................................................................................................................................................................................................................

Kerületi focikupa 3. hely (4. a)

.................................................................................................................................................................................................................................................................................

Bolyai Természettudományi Csapatverseny 7. hely (4.b)

.................................................................................................................................................................................................................................................................................

A 2020. március 9-10-én megrendezett
Kerületi Informatika Alkalmazói Tanulmányi Versenyen
iskolánk tanulói a következő eredményeket érték el:

Makra Zsófia 6. a           I. helyezés            grafika kategória
Vasi Bernadett 6. a         III. helyezés          grafika kategória
Bognár Zsombor 8. b      I. helyezés            prezentációkészítés kategória
Babóczky Marcell 8. a    II. helyezés          táblázatkezelés kategória
Mayer Viktor 8. a           I. helyezés            szövegszerkesztés kategória
Miklós Emese 8. a          II. helyezés          szövegszerkesztés kategória

Gratulálunk a szép eredményekhez!

Felkészítő tanáruk:         Krisztikné Berkes Jolán

.................................................................................................................................................................................................................................................................................

Szép magyar beszéd verseny

Spiller Emese 2020

A kerületi szép magyar beszéd versenyen első helyezést ért el



.................................................................................................................................................................................................................................................................................

Kapitány Sándor, Balogh Bertalan

A kerületi magyar kultúra napi versenyen második helyezést értek el

.................................................................................................................................................................................................................................................................................

Iskolai Népdaléneklési Verseny 2019. november

Egyéni verseny helyezettjei:

I. Makra Dorka 2.a
II. Karácsony Rege 1.a
III. Kormos Vince 2.a

Csapatverseny helyezettjei:

I. 4b. osztály:
Jungmajer Emília
Kormos Csenge
Tóth Zsanett Lilla
Molnár Violetta
Szőke Petra

II. 1.a
Eigner Dóra
Kelemen Léna
Váczi Gergő
Nyerges Zalán
Molnár Szolanzs
Pasztendorf Nikol

Emléklapot kaptak:

3.a osztályból:
Xia Boen
Grabow Betti Verona

.................................................................................................................................................................................................................................................................................

IV. KORCSOPORTOS ATLÉTIKA DIÁKOLIMPIA
VERSENY (2019. MÁJUS 23.)

Video

 

.................................................................................................................................................................................................................................................................................

Fővárosi Általános Iskolai Informatika Alkalmazói Verseny

20 kerületből az 1. 2. helyezettek jutottak be a fővárosi döntőbe, ahol az első 6. helyezettet
díjazták de rajtuk kívül Peresztegi Hanna (8. a) 7. helyezést ért el.

.................................................................................................................................................................................................................................................................................

“Magyarok az I. világháborúban” kerületi történelem verseny

.................................................................................................................................................................................................................................................................................

Horváth Mihány Tehetséggondozó és Múzeumbarát Történelemvereseny

.................................................................................................................................................................................................................................................................................

Katasztrófavédelmi versenyen elért eredményeink

.................................................................................................................................................................................................................................................................................

Harry Potter olvasóverseny

Szabó Ákos 5.a osztályos tanuló II. helyezést ért el

.................................................................................................................................................................................................................................................................................

„In memoriam Horváth János történelem emlékverseny”

    Kerületi Történelem csapatverseny az 1956-os forradalom és szabadságharc tiszteletére (7-8. évfolyam)

  1. helyezett: Bálint Nóra, Lázár Boglárka, Peresztegi Hanna Dorina (8. a)
  2. helyezett: Nagy Kristóf, Solti Máté, Huszár Attila (8. a)

Kerületi történelem tantárgyi csapatverseny, 5. évfolyam

  1. helyezett: Szabó Ákos, Szinyei Boróka, Hartyánszky Luca

.................................................................................................................................................................................................................................................................................

Kerületi biológia csapatverseny

Lázár Boglárka, Illés Alexandra, Solti Máté és Balogh Bence csapata, III. helyezést ért el.

.................................................................................................................................................................................................................................................................................

Sporteredményeink

Teremlabdarúgás:

III. korcsoport – 2019. március 20. – VI. helyezés
A csapat tagjai: Kiss Zalán, Horváth Noel, Tóth Dániel, Varga Bence, Bánhalmi Gergő,
Kwasny András, Mészáros Máté, Dienes-Vitányi István, Forró Lajos

IV. korcsoport – 2019. április 1. – V. helyezés
A csapat tagjai: Minarcsik Tamás, Salamon Máté, Garamvölgyi Marcell,
Varga Ármin, Markó Máté, Tóth Levente, Budai Bence

Úszás-Konrád Ferenc Emlékverseny – 2019. április 4.

II. korcsoport – Bocsányi Anett – II. helyezés
II. korcsoport – Bognár Levente – VI. helyezés
III. korcsoport – Szakácsik Máté – IV. helyezés
III. korcsoport – Szendrődi Bianka – VII. helyezés

.................................................................................................................................................................................................................................................................................

Informatika verseny

      I.     Bognár Zsombor 7.b
        I.     Csákvári Boglárka 8.c
      I.     Peresztegi Hanna 8.a
I.     Török Jázmin 6.a
   III.   Hajnal Viktória 8.c
          III.    Illés Alexandra Virág 8.

Video diploma

.................................................................................................................................................................................................................................................................................

Alsós versmondó délután a Mórában

A vers az, amit mondani kell.”

 A 2018 nyarán elhunyt költő, Kányádi Sándor szavaival indítottuk 2019. február 20-án alsós versmondó délutánunkat. 
24 alsós kisgyermek, ünneplőbe öltözve szavalta az erdélyi magyar költő legszebb verseit. Mindenki kapott emléklapot, a legkifejezőbben szavalók
oklevélben és könyvjutalomban részesültek. Az első és második évfolyamból:

               I.      Mátay-Mayer Bence 2.a
         II.     Misinszky Ádám 1.a
III.   Déry Gábor 2.b

A harmadik-negyedik évfolyam eredményei:

     I.      Kovács Eszter 4.b
    II.    Ábrahám Lara 3.a
III.   Tóth Zsanett 3.b

Kerületi versenyt csak első-második évfolyamosoknak rendeznek, ezen Mátray-Mayer Bence képviseli iskolánkat.

.................................................................................................................................................................................................................................................................................

HEBE német levelező verseny

.................................................................................................................................................................................................................................................................................

HEBE csapatverseny

.................................................................................................................................................................................................................................................................................

Történelem

Kerületi történelemverseny az 1956-os forradalom és szabadságharc tiszteletére

7-8. évfolyam 2. helyezést ért el a 8. a osztály csapata
Csapattagok:
Nagy Levente, Smeló Gréta, Sárossy Julianna, (a csapat póttagja: Rákosréti Dominik)

Kerületi történelemverseny

7-8. évfolyam 2. helyezést ért el a 7. a osztály csapata
Csapattagok: Nagy Kristóf, Solti Máté

Kertvárosunk Értékeiért Egyesület Történelemi pályázata

Díjazottak:
Sárossy Julianna (8. a), Dicséretes elismerésben részesült a „Malenkij robot”témában írt pályamunkájáért
Rákosréti Dominik (8. a), Kiemelt II. díjban részesült az ’56-os témában írtriportjáért

Horváth Mihály tehetséggondozó és múzeumbarát történelemverseny

7-8. évfolyam
„A Magyar Királyi Honvédség fegyverzete” témában a szóbeli döntőn III. helyezést ért el Somosi András 7. a osztályos tanuló.

.................................................................................................................................................................................................................................................................................

Magyar nyelv és irodalom

Iskolánk 5.b osztálya a XXVII. Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Találkozón a sikeres szerepléséért arany minősítést kapott.A kéttagú zsűri, Tóth Miklós
színházi rendező és Szakall Judit drámapedagógus, színjátszó-rendező kiemelte a csoport színpadi jelenlétét, koncentráltságát, az együttműködését, az egymásra
figyelését valamint azt a pedagógiai munkát, ami mindezt eredményezte.A csoport számára nagy elismerés és motiváció ez a további munkához az igazi közösséggé válás útján.



.................................................................................................................................................................................................................................................................................

Idegen nyelv

Iskolánkban a hatodikos, hetedikes és nyolcadikos tanulók 2018. április 10-én idegennyelvi vetélkedőn vettek részt. Angol és német nyelvhez kapcsolódó
országok nevezetességeivel, étel specialitásaival, húsvéti szokásaival ismerkedtek meg digitális eszközök felhasználásával.

.................................................................................................................................................................................................................................................................................

Természettudományok

A Hevesy György kémia verseny kerületi fordulóján 1. helyezést ért el Solti Máté 7.a osztályos tanuló.
Továbbjutott a budapesti fordulóba, ahol tisztes helytállással szerepelt.
A Kaán Károly Országos Természetismereti verseny kerületi fordulóján 2. helyezett lett Kovács Ármin  a 6.b osztály tanulója.
A budapesti fordulón is kiváló eredményt ért el.

.................................................................................................................................................................................................................................................................................

Informatika

A KERÜLETI INFORMATIKA ALKALMAZÓI TANULMÁNYI VERSENY-en elért eredményeink

Mayer Viktor 6. a Komplex kategóriában III. helyezés
Lázár Béla 8. a Táblázatkezelés kategóriában I. helyezés
Rákosréti Dominik Szövegszerkesztés kategóriában III. helyezés

.................................................................................................................................................................................................................................................................................