IV. KORCSOPORTOS ATLÉTIKA DIÁKOLIMPIA
VERSENY (2019. MÁJUS 23.)

Fővárosi Általános Iskolai Informatika Alkalmazói Verseny

20 kerületből az 1. 2. helyezettek jutottak be a fővárosi döntőbe, ahol az első 6. helyezettet díjazták de rajtuk kívül Peresztegi Hanna (8. a) 7. helyezést ért el.

“Magyarok az I. világháborúban” kerületi történelem verseny

Horváth Mihány Tehetséggondozó és Múzeumbarát Történelemvereseny

Katasztrófavédelmi versenyen elért eredményeink

Harry Potter olvasóverseny

Szabó Ákos 5.a osztályos tanuló II. helyezést ért el.

 

„In memoriam Horváth János történelem emlékverseny”

    Kerületi Történelem csapatverseny az 1956-os forradalom és szabadságharc tiszteletére (7-8. évfolyam)

  1. helyezett: Bálint Nóra, Lázár Boglárka, Peresztegi Hanna Dorina (8. a)
  2. helyezett: Nagy Kristóf, Solti Máté, Huszár Attila (8. a)

Kerületi történelem tantárgyi csapatverseny, 5. évfolyam

  1. helyezett: Szabó Ákos, Szinyei Boróka, Hartyánszky Luca

 

Kerületi biológia csapatverseny

Lázár Boglárka, Illés Alexandra, Solti Máté és Balogh Bence csapata, III. helyezést ért el.

Sporteredményeink

Teremlabdarúgás:
III. korcsoport – 2019. március 20. – VI. helyezés
A csapat tagjai: Kiss Zalán, Horváth Noel, Tóth Dániel, Varga Bence, Bánhalmi Gergő, Kwasny András, Mészáros Máté, Dienes-Vitányi István, Forró Lajos
 
IV. korcsoport – 2019. április 1. – V. helyezés
A csapat tagjai: Minarcsik Tamás, Salamon Máté, Garamvölgyi Marcell, Varga Ármin, Markó Máté, Tóth Levente, Budai Bence
 
Úszás-Konrád Ferenc Emlékverseny – 2019. április 4.
II. korcsoport – Bocsányi Anett – II. helyezés
II. korcsoport – Bognár Levente – VI. helyezés
III. korcsoport – Szakácsik Máté – IV. helyezés
III. korcsoport – Szendrődi Bianka – VII. helyezés

Informatika verseny

I.     Bognár Zsombor 7.b

I.     Csákvári Boglárka 8.c

I.     Peresztegi Hanna 8.a

I.     Török Jázmin 6.a

III.   Hajnal Viktória 8.c

III.    Illés Alexandra Virág 8.b

Alsós versmondó délután a Mórában

A vers az, amit mondani kell.”

 A 2018 nyarán elhunyt költő, Kányádi Sándor szavaival indítottuk 2019. február 20-án alsós versmondó délutánunkat.  24 alsós kisgyermek, ünneplőbe öltözve szavalta az erdélyi magyar költő legszebb verseit. Mindenki kapott emléklapot, a legkifejezőbben szavalók oklevélben és könyvjutalomban részesültek. Az első és második évfolyamból:

I.      Mátay-Mayer Bence 2.a

II.     Misinszky Ádám 1.a

III.   Déry Gábor 2.b

A harmadik-negyedik évfolyam eredményei:

I.      Kovács Eszter 4.b

II.    Ábrahám Lara 3.a

III.   Tóth Zsanett 3.b

Kerületi versenyt csak első-második évfolyamosoknak rendeznek, ezen Mátray-Mayer Bence képviseli iskolánkat.

 

HEBE – német levelező verseny

HEBE csapatverseny

TÖRTÉNELEM

Kerületi történelemverseny az 1956-os forradalom és szabadságharc tiszteletére

7-8. évfolyam 2. helyezést ért el a 8. a osztály csapata

Csapattagok:

Nagy Levente, Smeló Gréta, Sárossy Julianna, (a csapat póttagja: Rákosréti Dominik)

Kerületi történelemverseny

7-8. évfolyam 2. helyezést ért el a 7. a osztály csapata

Csapattagok: Nagy Kristóf, Solti Máté

Kertvárosunk Értékeiért Egyesület Történelemi pályázata

Díjazottak:

  • Sárossy Julianna (8. a), Dicséretes elismerésben részesült a „Malenkij robot”

témában írt pályamunkájáért

  • Rákosréti Dominik (8. a), Kiemelt II. díjban részesült az ’56-os témában írt

riportjáért

 Horváth Mihály tehetséggondozó és múzeumbarát történelemverseny

7-8. évfolyam

„A Magyar Királyi Honvédség fegyverzete” témában a szóbeli döntőn III. helyezést ért el Somosi András 7. a osztályos tanuló.

MAGYAR NYELV ÉS IRODALOM

Iskolánk 5.b osztálya a XXVII. Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Találkozón a sikeres szerepléséért arany minősítést kapott.

A kéttagú zsűri, Tóth Miklós színházi rendező és Szakall Judit drámapedagógus, színjátszó-rendező kiemelte a csoport színpadi jelenlétét, koncentráltságát, az együttműködését, az egymásra figyelését valamint azt a pedagógiai munkát, ami mindezt eredményezte.

A csoport számára nagy elismerés és motiváció ez a további munkához az igazi közösséggé válás útján.

________________________________________________________________________________________________________________

IDEGEN NYELV

Iskolánkban a hatodikos, hetedikes és nyolcadikos tanulók 2018. április 10-én idegennyelvi vetélkedőn vettek részt. Angol és német nyelvhez kapcsolódó országok nevezetességeivel, étel specialitásaival, húsvéti szokásaival ismerkedtek meg digitális eszközök felhasználásával.

_________________________________________________________________________________________________________________________

TERMÉSZETTUDOMÁNYOK

A Hevesy György kémia verseny kerületi fordulóján 1. helyezést ért el Solti Máté 7.a osztályos tanuló. Továbbjutott a budapesti fordulóba, ahol tisztes helytállással szerepelt.
A Kaán Károly Országos Természetismereti verseny kerületi fordulóján 2. helyezett lett Kovács Ármin  a 6.b osztály tanulója. A budapesti fordulón is kiváló eredményt ért el.
_________________________________________________________________________________________________________________________

INFORMATIKA

A KERÜLETI INFORMATIKA ALKALMAZÓI TANULMÁNYI VERSENY-en elért eredményeink

Mayer Viktor 6. a Komplex kategóriában III. helyezés

Lázár Béla 8. a Táblázatkezelés kategóriában I. helyezés

Rákosréti Dominik Szövegszerkesztés kategóriában III. helyezés